facebook
  • 1slider logo
  • 2slider logo
  • 3slider logo
  • 4slider logo
  • 5slider logo
  • 6slider logo
w Łagowie

Nocleg w Łagowie - pobliskie atrakcje

Jeśli chcesz przyjemnie spędzić czas na łonie przyrody, a przy okazji zakosztować odrobiny luksusu, zapraszamy do Laura Spa. Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze noclegi. Lubuskie oferuje wiele atrakcji, szczególnie miłośnikom natury i spokojnego wypoczynku.


Spa nad jeziorem

Poszukujesz najlepszego Spa w Lubuskiem ? Zapraszamy do Laura Spa. To wyjątkowe miejsce, stworzone z myślą o wszystkich Klientach chcących połączyć nocleg z profesjonalnymi zabiegami kosmetologicznymi i masażami – a to wszystko w otoczeniu zjawiskowej przyrody!Spokojny pobyt w bliskości z naturą


Łagów to miejscowość, w której mieści się nasz obiekt. Największym jej atutem jest niewątpliwie malownicze położenie – znajduje się między jeziorami Trześniowskim i Łagowskim. W sezonie letnim przyciąga zarówno amatorów pływania, jak i tych, którzy preferują aktywny styl życia. Doskonale odnajdą się tutaj płetwonurkowie, wędkarze i nie tylko.

Jeziora otaczają zjawiskowe lasy Łagowskiego Parku Krajobrazowego. To aż 3,5 tys. ha zielonej powierzchni. Wysokie położenie lasów wpływa na klimat Łagowa. Uznaje się, że jest on najłagodniejszy w całej Polsce. Liczne badania naukowe potwierdzają również, że powietrze w tych okolicach korzystnie wpływa na ludzkie zdrowie.

Poniżej znajduje się lista najbardziej wartych uwagi atrakcji turystycznych i zabytków.

zamek

Serdecznie zapraszamy do zaprzyjaźnionego z nami Zamku Joannitów, położonego 400 m od Laura SPA.
14 pokoi (30 miejsc noclegowych), które Zamek Joannitów ma do zaoferowania, wyposażonych jest w wygodne łóżka, telewizję, dostęp do internetu oraz łazienkę. Zauroczy Cię piękny Dziedziniec, stylowo urządzona Kawiarnia i Restauracja, a niesamowita atmosfera tego miejsca sprawi, że powrócisz tam jeszcze nie raz.

Zamek Joannitów
Ul. Kościuszki 3, 66-220 Łagów
tel. 68 38 14 033, E-mail: recepcja@zamek-lagow.com
Strona internetowa: www.zamek-lagow.com

amfiteatr

Łagowski amfiteatr został wybudowany w 1969 r. tuz pod murami Zamku Joannitów. Co roku odbywa się w nim Festiwal Filmów Fabularnych oraz wiele innych imprez tanecznych, kabaretowych, koncertów. Amfiteatr może pomieścić do 700 osób.

wiadukt

Wiadukt kolejowy - zbudowany został w całości z cegieł, nad ulicą Mostową, prowadzącą do Żelechowa. Wybudowany w 1906 roku, na potrzebę linii kolejowej Międzyrzecz - Toporów (województwo lubuskie). Na most można się dostać stromymi schodami obok. W 2006 roku obchodzone było stulecie tej budowli. Wiadukt jest dobrym punktem widokowym, ponieważ widać z niego większą część Łagowa.

rock

Zlot Motocyklowy ROCK, BLUES I MOTOCYKLE. to wspaniałe przedsięwzięcie, które jest adresowane do ludzi kochających motocykle oraz dobrą zabawę przy dźwiękach rockowo-bluesowych. Zlot RBiM należy do największych w Polsce. Gwarantuje dobrą zabawę oraz niezapomniane wspomnienia na zlocie nazywanym Polską Daytoną.

park

Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy utworzony został w 1985 roku. Powierzchnia Parku wynosiła po powiększeniu w 1996 roku - 4 929 ha. Najciekawsze elementy przyrodnicze to malownicza rynna jezior: Łagowskiego i Trześniowskiego o długości 15 km oraz duży kompleks lasów bukowych porastających kulminację moreny czołowej. Park ten chroni malownicze, pełne ryb jeziora, strome wzgórza, pofałdowaną powierzchnię pól i łąk z bogatą roślinnością i licznymi gatunkami zwierząt.

mru

Międzyrzecki Rejon Umocniony, MRU – polska nazwa: Umocniony Łuk Odry i Warty. Schrony bojowe wzniesione zostały na całej, około 80-kilometrowej długości linii Frontu. Ich największe nagromadzenie znajdowało się na centralnym odcinku oraz w zamykających ważne strategicznie kierunki grupach warownych (Werkgruppe). Na grupy warowne podzielono również większość połączonych systemem podziemnym schronów odcinka centralnego.

konie

Szalone galopy czy spacer po lasach i polach z przerwą na piknik? Nauka jazdy konnej? Sesja fotograficzna z koniem? A może tylko chęć na zaprzyjaźnienie się z kopytnym? Instruktor dostosuje się do Państwa możliwości, zaproponuje odpowiednią dla Państwa formę kontaktu z tymi wspaniałymi zwierzakami.
Zapraszamy!
Karina Majchrzak
Łagów, ul. 22 Października 1
tel: 505 152 586

park linowy

Park linowy położony jest w jednej z najbardziej atrakcyjnych miejscowości na Ziemi Lubuskiej - w Łagowie. W naszym parku linowym oferujemy 3 różne stopnie trudności tak, aby każdy mógł wypróbować swoje możliwości. UWAGA! Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z parku linowego wyłącznie w towarzystwie rodzica/opiekuna prawnego lub po uzyskaniu jego pisemnej zgody. Oświadczenie do podpisania znajdziesz

przeloty