Menu

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

logo

ATRAKCJE

Największą atrakcją Łagowa jest niewątpliwie jego malownicze położenie. Miejscowość usytuowana jest na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami – Łagowskim i Trześniowskim, które swoimi walorami przyciągają w sezonie letnim nie tylko amatorów pływania, ale i miłośników wędkowania, a także płetwonurków. Całość otoczona jest blisko 3,5 tys. ha lasów Łagowskiego Parku Krajobrazowego, wraz z wchodzącymi w jego skład rezerwatami przyrody. Obecność lasów i ich wysokie położenie, w stosunku do przylegających do nich terenów, wpływają na tutejszy klimat, który należy do najłagodniejszych w Polsce. Ponadto obecność mikroklimatu wpływa pozytywnie na ludzki organizm, co potwierdzają wyniki badań naukowych. Od 1974 roku Łagów zakwalifikowany jest jako miejscowość o potencjalnym charakterze uzdrowiskowym.zamek

Serdecznie zapraszamy do zaprzyjaźnionego z nami Zamku Joannitów, położonego 400 m od Laura SPA.
14 pokoi (30 miejsc noclegowych), które Zamek Joannitów ma do zaoferowania, wyposażonych jest w wygodne łóżka, telewizję, dostęp do internetu oraz łazienkę. Zauroczy Cię piękny Dziedziniec, stylowo urządzona Kawiarnia i Restauracja, a niesamowita atmosfera tego miejsca sprawi, że powrócisz tam jeszcze nie raz.

Zamek Joannitów
Ul. Kościuszki 3, 66-220 Łagów
tel. 68 38 14 033, E-mail: recepcja@zamek-lagow.com
Strona internetowa: www.zamek-lagow.com

amfiteatr

Łagowski amfiteatr został wybudowany w 1969 r. tuz pod murami Zamku Joannitów. Co roku odbywa się w nim Festiwal Filmów Fabularnych oraz wiele innych imprez tanecznych, kabaretowych, koncertów. Amfiteatr może pomieścić do 700 osób.

wiadukt

Wiadukt kolejowy - zbudowany został w całości z cegieł, nad ulicą Mostową, prowadzącą do Żelechowa. Wybudowany w 1906 roku, na potrzebę linii kolejowej Międzyrzecz - Toporów (województwo lubuskie). Na most można się dostać stromymi schodami obok. W 2006 roku obchodzone było stulecie tej budowli. Wiadukt jest dobrym punktem widokowym, ponieważ widać z niego większą część Łagowa.

rock

Zlot Motocyklowy ROCK, BLUES I MOTOCYKLE. to wspaniałe przedsięwzięcie, które jest adresowane do ludzi kochających motocykle oraz dobrą zabawę przy dźwiękach rockowo-bluesowych. Zlot RBiM należy do największych w Polsce. Gwarantuje dobrą zabawę oraz niezapomniane wspomnienia na zlocie nazywanym Polską Daytoną.

park

Łagowsko-Sulęciński Park Krajobrazowy utworzony został w 1985 roku. Powierzchnia Parku wynosiła po powiększeniu w 1996 roku - 4 929 ha. Najciekawsze elementy przyrodnicze to malownicza rynna jezior: Łagowskiego i Trześniowskiego o długości 15 km oraz duży kompleks lasów bukowych porastających kulminację moreny czołowej. Park ten chroni malownicze, pełne ryb jeziora, strome wzgórza, pofałdowaną powierzchnię pól i łąk z bogatą roślinnością i licznymi gatunkami zwierząt.

mru

Międzyrzecki Rejon Umocniony, MRU – polska nazwa: Umocniony Łuk Odry i Warty. Schrony bojowe wzniesione zostały na całej, około 80-kilometrowej długości linii Frontu. Ich największe nagromadzenie znajdowało się na centralnym odcinku oraz w zamykających ważne strategicznie kierunki grupach warownych (Werkgruppe). Na grupy warowne podzielono również większość połączonych systemem podziemnym schronów odcinka centralnego.

park linowy

Park linowy położony jest w jednej z najbardziej atrakcyjnych miejscowości na Ziemi Lubuskiej - w Łagowie. W naszym parku linowym oferujemy 3 różne stopnie trudności tak, aby każdy mógł wypróbować swoje możliwości. UWAGA! Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z parku linowego wyłącznie w towarzystwie rodzica/opiekuna prawnego lub po uzyskaniu jego pisemnej zgody. Oświadczenie do podpisania znajdziesz

przeloty